Невідкладні стани. Правила виклику бригади екстренної допомоги.


Пригадайте, що є першою і заключною ланкою ланцюжка? Що пов'язує ці етапи?



 

Бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги викликають при невідкладних станах людини. 

   


Давайте визначимо, що таке "невідкладні стани" людини. 

Невідкла́дний стан — це стан організму, внаслідок дії фізичних, хімічних, біологічних  уражаючих факторів, що спричинили загрозливі для життя розлади важливих життєвих функцій організму і  потребують  невідкладної допомоги.

Невідкладна допомога — це вид медичної допомоги, що необхідна при гострих станах, що загрожують життю людини, а також під час загострення хронічного захворювання. 

Спробуємо навести приклади невідкладних станів людини, що потребують негайної (екстреної) медичної допомоги. 

 "Невідкладні стани, що потребують виклику екстреної медичної допомоги" 

  

  - За якими номерами телефонів можна здійснити виклик екстреної (швидкої) медичної допомоги з мобільного і стаціонарного телефонів? 

Пригадаємо тему уроку "Основи  законодавства України щодо охорони здоров'я людини": 

      Нормативне забезпечення викликів бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги. На законодавчому рівні це питання врегульоване Законом України «Про екстрену медичну допомогу» (далі — Закон) та Правилами виклику швидкої медичної допомоги, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я.

    Насамперед необхідно пам’ятати, що бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги — структурна одиниця станції екстреної (швидкої) медичної допомоги або центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, завданням якої є надання екстреної медичної допомоги людині в невідкладному стані безпосередньо на місці події та під час перевезення такої людини до закладу охорони здоров’я. 

Бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги має прибути на місце виклику: у місті — протягом десяти хвилин, у сільській місцевості — двадцяти хвилин. 

Важливо пам’ятати, що Закон покладає на людину обов’язок, у разі виявлення особи у невідкладному стані негайно здійснити виклик екстреної (швидкої) медичної допомоги.


 Визначимо алгоритм  дій особи, яка викликає екстрену медичну допомогу. 

Зателефонувавши 112 або 103 для належного прийняття виклику, ви маєте:

• відповісти на всі запитання диспетчера, який приймає виклик;

• назвати точну адресу виклику (район, населений пункт, вулицю, номер будинку, квартири, поверх, код і номер під’їзду); якщо розташування вулиці або будинку невідомі, слід уточнити шляхи під’їзду до місця);

• назвати прізвище, стать, вік хворого або постраждалого, якщо паспортні дані хворого або постраждалого невідомі, необхідно вказати його стать і орієнтовний вік;

• описати скарги хворого або постраждалого;

• повідомити, хто і з якого номера телефону викликає бригаду;

• за можливості, забезпечити бригаді безперешкодний доступ до хворого або постраждалого, необхідні умови для надання медичної допомоги;

• за можливості, сприяти в транспортуванні постраждалого в санітарний автомобіль;

• у разі госпіталізації хворого або постраждалого до лікувально-профілактичного закладу бажано мати при собі будь-який документ, який засвідчує його особу.

Зверніть увагу, що така допомога є безкоштовною, тобто лікар не має права вимагати від вас сплатити кошти за приїзд на виклик. 

з 01 січня 2021 роки в Україні почали діяти нові правила виклику бригади екстреної медичної допомоги 


Немає коментарів:

Дописати коментар