28.03. Особливості накладання шин на верхню і нижню кінцівки



Шина при переломах: как накладывается, правила наложения и ...З попереднього уроку ти дізналася, що під час медичної допомоги у разі перелому (або підозрі на перелом кінцівки) використовують ШИНУ. 

ШИНА - це фіксатор для різних частин тіла, призначений для транспортування та лікування постраждалої людини, яка отримала травму опорно-рухової системи. 

Сьогодні під час уроку ми маємо розібратися з тим, які бувають шини, що таке ІММОБІЛІЗАЦІЯ та познайомитися з особливостями іммобілізації верхніх і нижніх кінцівок.
Що таке ІММОБІЛІЗАЦІЯ?
Иммобилизация при переломах. Первая помощь. Отрывок из книги ...Це найчастіший  та основний прийом домедичної допомоги - створення нерухомості ушкодженої частини тіла. 
Іммобілізація вгамовую біль, попереджує зміщення країв рани та є протишоковим засобом. 
Іммобілізація втримує уламки кісток у стиканні один з одним, що значно полегшує подальше лікування й пришвидшує одужання потерпілого.

Іммобілізувальні шини  бувають:


ІММОБІЛІЗАЦІЯ ВЕРХНІХ КІНЦІВОК

При переломі плеча та передпліччя, як правило, використовують шину Крамера - її легко змоделювати за зразком здорової руки, зігнутої в лікті під прямим кутом, заздалегідь обгорнувши ватою чи будь-якою іншою м’якою підкладкою. 

Перелом плеча, перелом плечевой кости, перелом шейки плеча, лечениеЗмодельовану шину прибинтовують до зламаної руки бинтом, а руку підвішують на косинку.  
Шину накладають від хребта вгорі до пальців руки внизу, знерухомлюю- чи таким чином прилеглі до місця перелому кістки два суглоби — плечовий і ліктьовий, а при переломі нижнього кінця кістки ще й променево-зап’ястний суглоб. 

При переломі ліктьової та променевої кісток передпліччя руку слід обережно зігнути в ліктьовому суглобі під прямим кутом, повернути долонею до грудей і в такому положенні зафіксувати, безумовно, краще шиною Крамера. Шину накладають від основи пальців до верхньої третини плеча. При цьому досягається нерухомість у променево-зап’ястному та ліктьовому суглобах. 
Руку підвішують до шиї на косинці. 

Як підвісити руку за допомогою косинки, дивимось (до речі, розповідає й показує прикольний учитель):


              ІММОБІЛІЗАЦІЯ НИЖНІХ КІНЦІВОК

Перелом гомілкиПРИ ПЕРЕЛОМІ ГОМІЛКИ для іммобілізації нижньої кінцівки з переломом великогомілкової або малогомілкової кістки треба знерухомити ногу в коліні й гомілковостопному суглобі. Для цього накладається подвійна шина: одну шину накладають по зовнішній, а іншу — по внутрішній поверхні пошкодженої гомілки від верхньої або середньої третини стегна до ступні й туго прибинтовують їх до ноги спіральними турами бинта. Шини накладаються безпосередньо на одяг; за відсутності одягу під шину необхідно покласти підкладку з вати або одягу.
Трещина шейки бедра: симптомы, методы диагностики, терапия и ...ПРИ ПЕРЕЛОМІ СТЕГНА для іммобілізації необхідно знерухомити три великі суглоби нижньої кінцівки: тазостегновий, колінний та гомілково- стопний. 
Для шинування краще взяти дві тонкі дошки завширшки 5-8 см і завдовжки: одну — від пахвової западини до п’ятки, іншу — від пахової складки до п’ятки. 
Підготовлені шини обгорнути ватою по довжині. 
Якщо перелом закритий, шини слід накладати не знімаючи одягу. 
Постраждалого слід покласти на рівну жорстку поверхню горілиць з припіднятою головою, а потім:
♦ зламану ногу обережно випрямити й прямою припідняти так, щоб зручно було робити бинтові тури;
♦ накласти шини: довгу — по зовнішній поверхні ноги та тулуба, коротку — по внутрішній поверхні ноги;
♦ спіральними турами бинта міцно прикріпити шини до ноги та тулуба.   


Створити таблицю ("Назва шини. Особливості. Призначення, застосування" - результат в "Єдину школу")















Немає коментарів:

Дописати коментар