30.04. Підприємства у твоєму населеному місці

Вітаю! Попрацюємо?


ТЕМА НАШОГО УРОКУ: 
ПІДПРИЄМСТВА У ТВОЄМУ НАСЕЛЕНОМУ ПУНКТІ

Аварійні ситуації на підприємствах.

Промислові підприємства є в багатьох населених пунктах. 

Промислове підприємство - це підприємство, що виробляє промислову продукцію.
Це всі підприємства, які відносяться до таких галузей: добувна промисловість, переробна промисловість, будівництво, електроенергія, газ, водопостачання і санітарне обслуговування, транспорт та інші.

  В деяких населених пунктах (містах і селищах) розташовані невеликі заводи, фабрики, в інших — промислові гіганти. Деякі з них майже безпечні для довкілля. Інші (і це не обов’язково гіганти) можуть бути вкрай небезпечними.
Тепер на підприємствах намагаються впроваджувати екологічно безпечні технології, але, на жаль, навіть найсучасніші виробництва не гарантують абсолютної безпеки. 
       Аварія на промисловому об’єкті  - подія надзвичайна і дуже небезпечна. 
       За наслідками аварій промислові об’єкти поділяють на чотири групи: 



! А тепер, увага! 
1. Обговори з батьками і перерахуй підприємства, що розташовані у нашому регіоні (Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне) і які можуть бути небезпечними у разі аварії на них.
2. До яких груп вони належать? Які небезпеки можуть загрожувати населенню у випадку аварії на цих підприємствах?

З. Наведи приклади аварій на підприємствах нашого  міста, області, в Україні, у світі.

Що свідчить про аварію на підприємстві?
Про те, що на промисловому підприємстві сталася аварія, місцеве населення обов’язково повинно бути попереджене одним або кількома способами:

• сиреною цивільного захисту;
• гудком на підприємстві або гудками пожежних машин;
• повідомленням по радіо та місцевих каналах телебачення;
• через працівників ЖЕКу, рятувальників або патрульних поліцейських

Відблиски пожежі або велика кількість пожежних машин мають насторожити навіть тоді, коли не надходять жодні повідомлення.
Про викид у навколишнє середовище шкідливих для здоров’я чи отруйних речовин свідчить поява у повітрі незвичних запахів, випадання незвичайного за кольором пилу, раптове пожовтіння рослин або загибель дрібних тварин (комарів, мух, мишей, птахів, риби у водоймах). 

4. На основі будь-якого з наведених тобою вище прикладів аварій на підприємствах, склади алгоритм дій, щоб захистити себе у разі виникнення аварії (тобі стане у нагоді матеріал підручника на сторінці 164-167)

Якщо ти відчуваєш в собі сили і наснагу добре попрацювати на високий результат і отримати нові корисні знання, працюй одразу
 (завантажуй, виконуй, надсилай)

Успіхів!
Вірю в тебе:)

4 коментарі: